N 20:30 - 22:00 Tamme kmv

Naiskond
K 17:30-19:00 TÜ staadion

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Muidu hea mäng, aga lõpus kollaps. TÜ Fauna v Vastseliina 1-5
Muidu hea mäng, aga lõpus kollaps. TÜ Fauna v Vastseliina 1-5

Fauna võõrustas eile koduplatsil liigas kolmandal kohal olnud Vastseliina Tannemi meeskonda, kellele jäädi kevadvoorus vaid 1-2 alla. Kuigi mängu mindi juhtima ning poolaeg lõpetati seisul 1-1, siis kümme minutit enne mängu lõppu vajus Fauna täielikult ära ning võõrsilmeeskond teenis suure 1-5 võidu.

I poolaeg

Faunal oli sellest mängust võib-olla palju loota tõesti, aga jalgpall on ümmargune ja iga mäng algab nullist.

Faunale on viimasel ajal omaks saanud mängida 3-5-2 formatsiooniga, mis paneb rohkem rõhku keskväljale ja selle hoidmisele. Kaitsjate ülesande jääb sellel puhul, lihtsalt öeldes, pallid puhtaks lüüa ning ründajate asi väravaid lüüa. Üks negatiivne aspekt, mis on Fauna mänge sel hooajal kummitanud ja mida on ka mitu korda mängu kokkuvõtetes välja toodud, on see, et Fauna ei mängu kire ega emotsiooniga. Nad nagu ei tahaks võita, või ei tahaks seal platsil olla. Nad justkui tahaksid mängimise asemel midagi muud teha.

Aga seda selles mängus näha ei olnud. Kõrvaltvaatajana sai näha, kuidas mängijad pingutasid ja võitlesid, kuidas mängijad töötasid selle nimel, et pall vastaste väravasse saada ning takistada võõrsilmeeskonnal skoori tegemast. Need läksid ka õnneks, kui kaitsjate eksimusest keskväljal lükkas Toomas Kangur lahtise palli Herkile, kes palli kastijoonelt kena löögiga väravasse saatis ja Faunale isegi üllatusliku 1-0 edu andis.

Pärast seda läksid Vastseliina mängijad natuke kurjaks ja kuigi Fauna suutis mõne täiesti asjaliku rünnaku sepistada, oli külalisvõistkond see, kes agaramalt ründama hakkas. Enne seda kui nad viigivärava lõid, tabasid nad värava eest posti ja kui poleks olnud kolmese kaitseliini Tom-Arlet-Kristo tegutsemist, oleks värav isegi enne tulnud. Aga nende värav tuli ja seisul 1-1 mäng ka lõppes.

II poolaeg

Kuigi Fauna jäi teise poolaja alguses kiiresti kaotusseisu, siis ei viidanud mängupilt sellele, et skoor lõpus niivõrd ühepoolseks jääb. Kodumeeskonnale löödi viimase kümne minutiga kolm väravat, millele ise ei suudetud vastata. Kuigi Fauna oli selleks hetkeks juba mängu kaotanud, siis tundus tulemus mängu arvestades ebaaus.

Fauna poolelt teenisid mängus kollased kaardid ka Andreas ning vahetusest sekkunud Vahur ja Valdur.

Fauna koosseis: Rauno S., Tom (Priit), Arlet, Kristo; Silver (Vahur), Hindrek, Karl (Valdur), Andreas, Tõnn; Herki, Rauno P.

Fauna kohtub järgmises mängus teise Tartu kõrgkooli klubiga, kui Ülenurme staadionil minnakse vastu EMÜle. Kevadvoorus lõppes kahe meeskonna vaheline mäng suurejoonelise 6-3 tulemusega endisele Eesti Põllumajandus Akadeemiale.

Fauna toetajad: Maksimum.ee disainistuudio Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi