N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Fauna karikateekonna lõpp. Fauna 1-2 Haapsalu JK
Fauna karikateekonna lõpp. Fauna 1-2 Haapsalu JK

Kodusel Kaagvere staadionil mänginud TÜ Fauna pidi tunnistama IV liigas ainult võite tunnistavad meeskonna paremust. Kuigi mängu asuti ise juhtima, pidid nad tunnistama võõrsilmeeskonna minimaalset paremust.

Fauna ei teadnud, mida vastastest oodata. Nad olid küll liigas kõik senipeetud kohtumised võitnud, kuid võidud saavutatakse enamasti siis, kui põhimehed on kohal. Nende olemasolu sellel mängul oli küsitav ja see andis omad võimalused ka faunakatale.

Fauna koosseis: Andres; Arlet, Sten, Kaarel, Herki; Karl, Vahur, Tambet, Tõnn; Tarmo, Valdur

I poolaeg

Esimesel poolajal olid võimalused mõlemal meeskonnal. Väljas oli hirmpalav ilm ja see kindlasti pärssis mõlema meeskonna mängu. Aga Faunal sööt kenasti liikus, kõik mängijad said  palli ning sellega toimetada. Kõikidel mängijatel olid oma ülesanded, mida nad täitma pidid, ja kokkuvõttes saab öelda, et nendega hakkama ka saadi.

Fauna poolelt lõid peale Tambet, Tarmo ja Tõnn (kõik T-tähega), aga pall paraku väravasse ei läinud.

Fauna asus mängi juhtima, kui Karl Koka kena kaarega kasti saadetud pall läbi kahe posti kaasmängija jäseme asemel tee väravasse leidis. Kuigi võimalusi omasid mõlemad meeskonnad, siis selleks hetkeks oli Haapsalu domineerivamaks muutunud, ja mängukulgu arvestades sündis värav sellele vastupidiselt. Aga kõik ausalt löödud väravad loevad ja 1-0 Faunale.

Kodumeeskonnal pikka pidu aga kauaks ei olnud. Poolaja keskel kaotati paremal äärel pall ning vastased mängisid end kahe-kolme sööduga löögile ning pall saadeti väravasuul seisnud Andrease seljataha. 1-1

Fauna andis poolaja lõpu natuke käest ära, kui püüti pikkade pallidega kiiresti kontrasse minna. Haapsalu domineeris mängu teisel korrusel ja nad korjasid kõik kõrged pallid endale, ja alustasid siis ise rünnakuid. Õnneks saabus enne poolajapaus kui vastased midagi teha said.

II poolaeg

Teisel poolajal oli mäng palju avatum. Fauna alustas seda paremini, kui kohe prooviti kiiresti rünnakule minna. Oli näha, et Haapsalul on raskusi mängu sisse elamisega. Taaskord tuleb siinkohal ära mainida palav ilm. Fauna oleks pidanud poolaja esimese viie kuni kümne minuti jooksul haaratud initsiatiiviga ise juhtima minema, aga paraku jäid rünnakud vastaste kaitseliini stoppama, kus edasi tuli juba taaskord kaitsetööd tegema hakata.

Lahtine mäng tõi mõlema meeskonna poolt sisse nii mitmeidki eksimusi ja parema õnne korral oleks emb-kumb meeskond ka juhtima asunud. Andreas tegi kodumeeskonna poolt nii minutigi head tõrjet, mis tegelikult hoidis mänguseisu viigis. Vastasel korral oleks Fauna mitme väravaga taha jäänud. Fauna päästis ka vastaste suutmatus vabalt löögile saades pall raamidesse lüüa. Ühel korral tabasid vastased ka posti.

Aga jalgpallis piisab vaid ühest õnnelikust tabamusest, et mäng võita. Nüüdki läks sedamoodi. Vastaste kiire kontra ajal mängiti üle terve mängu kindlalt mänginud Sten ja pall veeretati väravavahist mööda, püüdmatult tagumisse nurka. 1-2 Haapsalule.

Eks Faunal oli omaltpooltki mitmeid  võimalusi, eriti pärast seda, kui nad läksid 4-4-2 formatsioonilt 3-4-3 peale. See tõi juurde rohkem ründeteravust ja intensiivust, aga paraku mitte väravaid.

Mäng 1-2 seisul lõppeski ja nii sai otsa Fauna teekond väikeses karikas.

Silmnähtavalt hea mängu tegi Arlet, kes panustas meeskonna ründe ja kaitsetegevusse.

Valduri kommentaar: „Võitluslik mäng, aga läks nii nagu alati. Esimese poolaja kohta. Enne kui joogipaus tuli, nii kaua olime mängu sees. Peale joogipausi läks mäng meie kontrolli alt ära, kuni poolaja lõpuni. Teine poolaeg. Alustasime rämeda survega, mis vilja ei kandnud. Tekitasime küll olukordasid, aga ei tulnud midagi. Meie liiga kõrge pressi tõttu löödi meile 2-1 ära.“

Fauna toetajad: Maksimum.ee disainistuudio Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi