N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Fauna sai Jõgeva vastu võimsa 1-1 viigi
Fauna sai Jõgeva vastu võimsa 1-1 viigi

Fauna kesine hooaeg sai natuke lohutust, kui eilses 10 vooru kohtumises III liiga lõuna tsoonis tehti 1-1 viik kolmandal kohal oleva Jõgeva Warrioriga viimaste koduplatsil. Fauna värava lõi Tambet Kaal karistuslöögist.

Fauna väravasuul seisis maailmarändur Kaarel Kaldvee, kes on nädalast nädalasse valmis meeskonnale vastu tulema ja selle vastutuse enda peale võtma.

Kaitseliinis oli vigastusest taastunud Toomas Kangur, kes mängis paremaskaitses, vasakuskaitses Andri Rohtla ning keskkaitses Herki Vaht ja Arlet Raha.

Neljase poolkaitseliini moodustasid Tave Allik, kes oli paremal äärel, Tõnn Laos, kes oli enda tavapärasel vasakul äärel, ning keskpoolikus tegutseid Tambet Kaal ja Vahur Joa.

Kaks ründajat olid Rauno Pakkanen ja Valdur Joa.

Vahetuses olid Silver Sillak ning mänguga hiljem liitunud Hindrek Teder.

Fauna koosseis: Kaarel Kaldvee; Toomas Kangur, Arlet Raha, Herki Vaht, Andri Rohtla; Tave Allik (Silver Sillak), Vahur Joa, Tambet Kaal, Tõnn Laos; Rauno Pakkanen, Valdur Joa (Hindrek Teder)

I poolaeg

Fauna teadis, et neil on tulemas väga raske kohtumine, sest mitte ainult ei ole Jõgeva liigatabelis kõrgemal, vaid enne 10 vooru kohtumist oli Fauna teeninud vaid kaks punkti. See ei ole hea punktisumma, millega mängida meeskonna vastu, kelle koosseisu kuulub liiga parim väravalööja. Stenver Kleimann-Leimann oli enne Fauna mängu löönud 12 väravat.

Kehvale minekule vaatamata ei olnud Fauna nõus ilma võitluseta alla andma ja pead liiva alla matma. Kuigi Jõgeva oli enamasti see, kes esimesel poolajal palli valdas ja ründas, siis neil oli väravani väga raske jõuda, kuna Fauna kaitseliin, eesotsas Arleti ja Herkiga, hakkasid kodumeeskonnale vastu ei lasknud neil kuidagi mängida. Nii palju kui Jõgeva ka löögile sai, siis löögid lendasid enamasti suure kaarega väravast mööda või suutis väravas seisnud Kaarel pallid minema lüüa.

Faunal endal väga palju võimalusi skooritegemiseks ei olnud, aga esimesel poolajal sai võimsa esitusega hakkama Tõnn, kes jooksis väga agaralt ründesse ja ei kartnud ka vastaseid ette võtta.

Tambet tegeles esimesel poolajal rohkem ründamisega, andes pikki palle ette ja aidates Raunol, Valduril ja Tõnnil rünnata. Vahur nii palju ei rünnanud, hoides end rohkem tahaplaanile, kuid esimesel poolajal ta millegi erilisega silma ei paistnud. Mõned võitlused ja lahingud teisel korrusel oli kõik, millega ta meeskond esimesel poolajal aitas.

Valdur, kes alustas mängu ründajana, tegi väga palju ka musta tööd. Kui poolajal alguses ta ründas koos Raunoga, siis varsti nägi ta ära, et meeskond vajab abi kaitsetegevuses ja selle tõttu mängis enamuse esimesest poolajast väga madalal, jättes ründamise kellegi teise hooleks.

Tave ja Tom, kes mõlemad paremal äärel tegutsesid, maadlesid mõlemad terve poolaja vältel endast suuremate, aga kindlasti mitte tugevamate mängijatega, andes neile keha, aga mitte nii palju ruumi. Tave ja Tommi ennastsalgav tegutsemine ja võitlus oleks ka parematelt mängumeestelt tuju ära võtnud.

Andri, kes sai sel hooajal Fauna eest teha esimese mängu ilma jalatoeta, toetas suurel määral keskkaitsjaid ning andes Tõnnile pikki palle mööda äärt, kus Tõnn sellega juba edasi tegutses.

Välja ei saa jätta ka Kaareli ja Rauno tegutsemist, ilma kelleta poleks mäng ehk niivõrd võitluslikuks ja asjalikuks kujunenud.

Kuigi võimalusi oli palju, siis esimesel poolajal väravaid ei löödud ning meeskonnad läksid puhkama seisult 0-0.

II poolaeg

Fauna tegi teisel poolajal kohe ühe muudatuse, kui Valduril asemel tuli platsile „suvitaja“ Hindrek, kes jäi mängule vähe hiljaks. Hindrek pidi oma väsinud kontidega pakkuma meeskonnale tuge ründetegevuses, aga tegutses nagu Valdur, tulles meeskonnale ründamise asemel kaitsesse appi.

Kuigi Jõgeva meeskond jätkas teisel poolajal organiseeritult ründamist ja tekitas faunakatele kõvasti peavalu, siis oli Tartust külla sõitnud meeskond teisel poolajal rohkem hakkamist täis. Nähes, kuidas Jõgeva üha enam ja enam oma võimalusi luhtab, nägid Tartu poisid, et neil ehk on võimalus ka ise midagi teha. Lihtsatest autsaiderist oli iga mööduva minutiga saamas üha tugevamad konkurendid, kes valmistasid kodumeeskonnale väga palju ebamugavusi.

Fauna muutus agressiivsemaks ja agaramaks, tegutsedes organiseeritumalt ja läbimõeldumalt. Üha enam ja enam suudeti palli hoida ning seda Jõgeva mängijatest eemale hoida. Üha enam ja enam rünnati ka ise ja sooritati nii mõnigi pealelöök, mis väga napilt väravast mööda läks.

Vaatamata sellele oli Jõgeva meeskond siiski see, kes otsustavamalt tegutses ja mitmete võimaluste luhtamise järel 74. minutil mängu juhtima asuti. Paremalt äärelt sooritati tugev ja terav läbisööt värava eest läbi, kus Sven Karu selle kerge puutega väravasse lükkas, andes enda meeskonnale 1-0 eduseisu.

Kuigi Jõgeva meeskond oli see, kes enamus mängust oli rünnanud ja asjatanud, siis oli Fauna jaoks kaotusseisu jäämine valus, sest mängijad võitlesid korralikult ja kuni selle hetkeni paistis, et hoopis nemad teevad skoori.

Mängu lõpuni jäi sel hetkel viisteist minutit ning Fauna jaoks hakkas aeg otsa lõppema. Herki, kes oli terve mängu keskkaitses mänginud, saadeti ründesse. 4-5-1 formatsioonist sai 3-4-3. Aga ei olnud midagi teha, Fauna pidi ründama ja kui mängijal on jalgades jaksu, siis anna aga minna.

Herki oligi see mees, kellest osaliselt sai meeskonna päästeingel. Temale antud pall üle kaitseliini sundis vastaste mängijat teda seljatagant maha tõmbama ja Fauna sai karistuslöögi. Aga mitte ainult. Kuna kaitsemängija oli viimane mees, kes võttis Herkilt võimaluse väravavahiga silmitsi minna, siis andis kohtunik talle punase.

Karistuslööki, mida algselt tahtsid lööma minna Arlet ja Herki, läks siiski lööma Tambet. Tambet sooritas löögi, mis lendas mõnusalt üle müüri, ja kuigi väravavaht sai pallile sõrmed vahele, ületas pall minimaalselt väravajoone ja Fauna viigistas mänguseisu.

See oli Tambeti teine värav hooajal, olles varasemalt skoorinud Welco meeskonna vastu.

Kuigi Jõgeva mängijad hakkasid apelleerima ja ütlesid kohtunikule, et pall väravajoont ei ületanud, siis lõi Hints tagasipõrkunud palli väravasse. Ehk Fauna oleks ka siis skoori teinud, kui Tambeti värav poleks lugenud.

1-1

Jõgeva, kes oli jäänud platsile kümnekesi, proovis veel, mis ta proovis, aga ega neil enam ka jõudu ja jaksu polnud. Vahur teenis mängu viimastel minutitel ka vea eest kollase kaardi, mis oli tervet mängu arvestades õigustatud, andis kodumeeskonnale võimaluse veel ka karistuslöögist skoori teha, aga löök läks väga mööda ja sellega olukord ka lõppes.

Sellega mäng ka lõppes ja Fauna oli teeninud korraliku viigipunkti liigas kolmandal kohal oleva meeskonna vastu.

Kaarel Kaldvee kommentaar: „Hea mäng, kus kõik mängisid võitluslikult. Võidetud punkt.“

Herki Vaht kommentaar: „Mängu alguseks oli teada, et vastasel häid mängijaid ja tase hea. Näha oli, et pall neil ja indu jagus ka ning lasime neil haarata ohjad keskväljal, kus meil tekkis kahe liini vahele suur auk mille nad ära kasutasid. Kuid suutsime esimese poolaja ära kannatada ja teisel tekkis meil juba parem kooskõla ja eks vastase närv hakkas ka murduma. Jäime küll kergest väravast kiirelt kaotusseisu, aga see andis omakorda võimaluse meil rohkem rünnata ja tulemus tagas meile viigi, mis sobis meile igati.“

Fauna on liigas ikka eelviimane, olles teeninud kümne mänguga kolm punkti.

Fauna kevadvooru viimane kohtumine on 17. juunil Tammeka U19 vastu.