Naiskond
T 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std
N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Ükskord võidame niikuinii, aga seekord veel mitte. TÜ Fauna v EMÜ 3-6
Ükskord võidame niikuinii, aga seekord veel mitte. TÜ Fauna v EMÜ 3-6

Tartu ülikoolide vahel eile õhtul toimunud heitluses jäi taaskord peale maaülikooli meeskond, kes on viimastel aastatel Faunast parem olnud. Väravaterohkes kohtumises sai endale kolm punkti EMÜ, kes alistas Fauna lõpptulemusega 3-6.

Fauna koosseis EMÜ vastu oli segu uutest liikmetest ja veteranidest. Esimeste seas olid Andri, Valdur ja Andreas ning viimaste seas Rauno, Rasmus ja Priit.

Postide vahel seisis kerge vigastuste kiuste Andreas. Tema ees keskkaitses olid Rasmus ja Priit. Parema äärekaitsena oli taaskord kapteni kohustusi täitnud Kaarel ning vasakul Andri.

Keskpoolikutena oli üles antud Hindrek, Tambet ja nende ees Vahur. Paremal äärel oli Tave ning vasakul Tõnn.

Ainukese ründajana oli platsil Rauno Pakkanen. Pingilt alustasid mängu Valdur ja Silver.

Fauna koosseis: Andreas; Kaarel, Priit (Valdur), Rasmus, Andri; Tave, Hindrek, Tambet, Vahur (Silver), Tõnn; Rauno

I poolaeg

Esimene poolaega hakkas mõlema meeskonna jaoks suhteliselt valutult ning isegi ettevaatlikult. Eks EMÜ meeskonnal oli rohkem enesekindlust ja julgust, sest nad asusid liigatabeli keskel ning nad olid eelnevatest mängudes Faunast jagu saanud. Aga Fauna, kes ei ole sel hooajal veel ühtegi mängu võitnud, tahtis seda muuta ning esimese võidu tabelisse kirja saada.

Esimesed minutid kahe meeskonna vahel olid kobamised ning mõlemad püüdsid teineteist testida. Aga Fauna oli see, kes esimesena nõelas. 13. minutil löödi kaitseliinist pikk pall ette, EMÜ kaitsjad, kellele paistis õhtupäike silma, ei läinud väga aktiivselt palli minema lööma. Nende passiivsuse kasutas ära Vahur, kes suure hooga palli peale läks, sellega kaitseliinist mööda sai ning väravavahiga üks-üks olukorras temast vasakult mööda mängis ja vasaku jalaga palli väravasse veeretas. 1-0 Faunale.

See oli Vahuri kolmas värav hooajal.

Aga Fauna pidu ei kestnud kaua. Vaid kaks minutit hiljem viigistas EMÜ mänguseisu, kui hiljem kübaratrikiga maha saanud Sergei Starovoitov palli väravasse lõi. 1-1

Vaid 11 minutit hiljem alustas EMÜ viieminutilist teerullisõitu üle Fauna kaitseliini, kui selle väikese aja jooksul löödi kolm väravat ja võeti 1-4 eduseis. Üks väravatest tuli penaltist, mille tegi Tõnn olukorras, kus pall ei olnud veel mänguski. Nurgalöögi ajal kukkus vastaste mängumees kasti pikali ning kohtunik otsustas penalti anda. Kaheldav olukord Fauna poolt, õige otsus EMÜ poolt vaadatuna.

Tõnn: „Minu tekitatud penaltiolukord oli väga vastuoluline. Vaadates mõlemad palli, suundusime mõlemad kastis oleva penalti punkti poole. Meie jalad takerdusid ja vastane kukkus. Selleks ajaks palli veel nurgalöögist mängu poldud pandud. Suheldes ühe teise kohtuniku litsentsi omava kohtunikuga selgus samuti tõsisasi, et penaltit sellisest olukorrast, kus pall veel mängus ei ole, anda ei tohiks.“

Vastased said poolaja lõpus veel ühe penalti, kui Kaarel EMÜ ründaja maha võttis. Aga seda penaltit sisse lüüa ei suudetud. Lööma läinud paremkaitsja kihutas penalti üle värava.

Sellise tulemusega esimene poolaega ka lõppes.

II poolaega

Teisel poolajal läks Fauna 3-6-1 formatsiooni peale, pannes rohkem rõhku keskvälja kontrollimisele, mida EMÜ esimesel poolajal domineeris. Kuigi teise poolaja alguses saadi natukeseks olukorda stabiliseeritud, siis oli EMÜ see, kes taaskord skoori tegid. Vahur tegi kasti juures vea, millest vastased said karistuslöögi. Väravavahi vale asetsemise tõttu löödi karistuslöök sisse. 1-5 EMÜ-le.

EMÜ lõi ka veel kuuenda värava kui 80. minutil tuli tsenderdus vasakult poolt viiekasti nurka, mille EMÜ mehed ühe puutega ära lõid. 1-6 EMÜ-le.

Kuigi seis oli nadi, siis ei jätnud Fauna enda jonni. Vahetusest sekkunud Valdur oli see, kes 85. minutil tänud Tave raskele tööle lõi seisuks 2-6. Ning sama minuti sees suutis ka Tõnn skoori teha, tuues nähtamatule tabloole numbriteks 3-6.

See oli Valduri esimene ja Tõnni neljas hooaja värav.

Kuigi väravad olid head ja toredad, siis ega nad rohkem juurde midagi ei andnud kui tegid tulemuse soliidsemaks. Fauna mängijad, eriti Hindrek, Tambet, Tave, Andri ja Tõnn, olid terve mängu jooksul niivõrd palju jooksnud ning pingutanud, et lõpuminutitel oli raske isegi normaalset läbisöötu anda.

EMÜ kaitseliin oli viimastel minutitel väga kõrgel ja suhteliselt auguline, seega kui Fauna oleks natuke läbimõeldumalt rünnanud, oleks ehk suudetud veel väravaid lüüa. Aga valed otsused ning kesised söödud saab panna väsimuse arvele.

Tõnni kommentaar: „Läksime mängule Faunale omaselt positiivselt meelestatult. Kõikidel oli energiat võidelda, aga nagu sellel hooajal suurimaks probleemiks on olnud, ei suutnud me ka sellel korral meeskondlikult mängida. Liinide vahele tekkisid liiga suured vahed ja palli kaotades pidid kaitsed seisma vastamisi mitmete tormikate ründelaviinidega. Kaotasime küll mängu, aga mulle endiselt meeldib Fauna meeskonna positiivsus. Tsiteerides klassikuid: "Ükskord me võidame niikuinii!"“

Andri kommentaar: „Esimesel poolajal alustasime hästi, kuid seejärel lagunesime koost ning lasime kiirelt mitu väravat lüüa. Jällegi tõi mõningase edu kolme kaitsega mängimine, kuid mängu lõpus väsis kogu tiim ära ning polnud vajalikku struktuuri, mida oleks vaja, et kolme kaitsega edukalt mängida. Mägi mängis hästi ning Tõnn oli tubli ja lõi värava.“

Fauna hoiab nüüd üheksa mängu järel liigas eelviimast kohta, olles selle ajaga teeninud kaks punkti mängudes Tääksi ja Navi vastu. Fauna võib täna ka viimasele kohale langeda, kui Navi peaks võõrsil jagu saama FC Tartust.