Naiskond
T 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std
N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Faunalt küll kena mäng, aga ikka kaotus. Vastseliina v TÜ Fauna 2-1
Faunalt küll kena mäng, aga ikka kaotus. Vastseliina v TÜ Fauna 2-1

Eile õhtul Väimelas toimunud kohtumises läksid teineteise vastu sel hooajal head mängu näitav Vastseliina Tannem ning mitte nii hästi mängiv TÜ Fauna. Vigaderohkes ja emotsionaalses kohtumises jäi peale kodus mänginud Vastseliina, kes saavutas soliidse 2-1 võidu.

Fauna koosseis mänguks oli küllaltki paljulubav. Ainukeste suurte puudujatena võiks ära tuua väravavahi ja Gerdi, keda asendada on raske, aga millest esimesega Kaarel tegelikult kenasti hakkama sai.

Kaarel alustas mängu väravas ja sooritas nii mõnedki võimekad tõrjed. Paremkaitses oli Tave, kes tegi ühe enda esimestest mängudest algkoosseisus, vasakul oli Andri, kes ei ole veel 100% heas vormis, ning keskel Herki ja Arlet, kellest viimane on rohkem paremkaitsja.

Äärepoolikutes olid juba tavapäraseks saanud Tõnn ja Karl, kes olid vastavalt vasakus ja paremas ääres. Keskpoolkaitsjaid oli kolm ja nendeks olid sel korral Hindrek, Vahur ja Tambet, kellest esimene mängis kontrollivat poolkaitsjat.

Tipuründes oli ainukesena Rauno Pakkanen.

Valdur oli ainuke varumees. Ta tuli teisel poolajal Tave asemel mängu ning lisas meeskonna ründeliini korralikult särtsakust.

Fauna koosseis: Kaarel; Tave Allik (Valdur), Herki Vaht, Arlet Raha, Andri Rohtla; Karl Kokk, Hindrek Teder, Vahur Joa, Tambet Kaal, Tõnn Laos; Rauno Pakkanen

I poolaega

Väga palava ilmaga toimunud kohtumises jagus juba esimesel poolajal mõlemale meeskonnale ohtralt võimalusi. Interim väravavahi kohal alustanud Kaarel pidi nii mitmelgi korral mängu sekkuma ning meeskonna halvimast päästma, kui Vastseliina löögile sai. Nendes olukordades, kus Kaarel sõrmi vahele ei saanud, luhtasid Vastseliina mängijad ise enda võimalused. Faunal vedas nendes olukordades märkimisväärselt, sest vastane oli vaba ning parema õnne korral oleksid nad kindlasti kolm väravat löönud.

Fauna poolelt olid esimesel poolajal Arlet, Tambet ja Tõnn, kes võitluslikus mängus Vastseliinale palju peavalu valmistasid ning kes aitasid Faunal kodusmeeskonnaga sammu pidada. Väga aktiine oli ka Andri, kes mitmel korral suurepäraseid palle mööda vasaku äärt edasi lõi. Tema koostöö Tõnniga oli väga ohtlik ja peaaegu produktiivne, kui Tõnn mitmel korral väga ohtlikult mööda äärt liikus ning vastaste kasti lähedale jõudis.

Fauna eest oli suurepärane väravalöömise võimalus ka Raunol, kes Andri soolorünnaku järel peaga löögile sai. Fauna õnnetuseks, aga ei tabanud Rauno palli hästi ja vabalt positsioonilt löögile saamise järel lõi ta palli väravast mööda.

Esimene poolaeg väravaid ei toonud, aga selle eest oli palju sõimu ja seletamist, eriti just kohtuniku aadressil, kes ei olnud vigade vilistamisel stabiilne ja tegi nii mõnegi kahtlase otsuse.

II poolaeg

Teisel poolajal hakkas juhtuma. Etteruttavalt võib juba ära öelda, et mängus sai näha kahte posti, kahte penaltit ja kolme väravat. Aga kõigest järjekorras.

Kui Fauna meeskonnal õnnestus esimesel poolajal Vastseliina rünnakud tagasi suruda, siis teise poolaja alguses aga eksiti. Pärast Vastseliina standardolukorda, mille Fauna oli suutnud puhtaks lüüa, sattus pall tagasi standardit andnud vastasmeeskonna mängijale, kes palli vasaku jalaga tagumisse nurka lõi. Mängija oli täiesti vaba ning ta sai segamatult palli tagumisse nurka suunatud. 1-0 kodumeeskonnale.

Teist väravat ei pidanud kaua ootama. 14. minutit hiljem tegi terve mängu aktiivselt ja kindlalt mänginud Arlet enda kastis vea ja andis sellega ära penalti. Vastseliina realiseeris neile antud võimaluse ja viis kodumeeskonna kahe väravaga juhtima. 2-0 Vastseliinale.

Aga Fauna ei olnud alla andnud. Fauna meeskond tabas kahel korral posti ja teenis 70. minutil läbi Rauno penalti, mille löömisel Tambet aga eksis.

Rauno aga ise oli see, kes Faunale värava teenis. 85. minutil liugles ta kergelt mööda vasakut äärt kasti ja püüdes palli värava eest läbi lüüa, et keegi omadest selle sisse koksaks, sai pallile pihta hoopis vastaste kaitsemängija, kellest pall sisse läks. 1-2 Fauna poolt vaadatuna.

Fauna hakkas metsikult ründama ja vajas veel umbes kümmet minutit, et ka teine lüüa, aga mänguaeg sai enne otsa, kui Fauna seda teha suutis. Sellega saadi kuues kaotus kaheksast mängust ja tabelis hoitakse ikka eelviimast kohta.

Andri mängujärgne kommentaar: "
Tiim üritas kõigest väest, aga kahjuks teisel poolajal karistasid vastased meie lohakused ära. Vaadates aga mängupilti peale seda, kui teisel poolajal kolme kaitsega mängima hakkasime, väärisime vähemalt punkti sellest mängust. "

Kaareli mängujärgne kommentaar: "
Läksime kaitsvalt tugeva vastase vastu mängima, aga reaalsuses oli vastane palju nõrgem kui arvatud. Mäng oli suht coinflip, see kord vedas neil. Kohtunik pani näkku, aga selle pärast me ei kaotanud."

Fauna järgmine mäng on reede õhtul, kui mängitakse EMÜga.