Naiskond
T 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std
N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Võitlusliku mängu järel suur kaotus. TÜ Fauna v FC Tarvastu 0-4
Võitlusliku mängu järel suur kaotus. TÜ Fauna v FC Tarvastu 0-4

Selle hooaja esimeses kodumängus Kaagveres mängis Fauna tugeva Tarvastu meeskonna vastu. Vaatamata võitluslikule mängule kaotas Fauna suurelt 0:4.

Kui eelmisel hooajal kaotas Fauna kodus Tarvastule vaid viimasel minutil löödud väravast, siis sel korral olid kaotusenumbrid suuremad ja kindlamad. Koosseisu ja mängupilti arvestades võiks öelda, et kaotusenumbrid olid üllatavalt suured, sest Faunal olid nii mitmedki väravalöömise võimalused, aga kahjuks jäi viimane lüke andmata ja pall väravasse toimetamata.

Faunal oli sel korral väravas Imre Tamme, kes viimati oli väravas karikamängus Raplamaa vastu, mis küll 90. minuti möödudes kaotati, kuid hiljem läbi vastaste diskvalifitseerimise tõttu võideti. Keskkaitses olid Šveitsist naasnud Kaarel Kaldvee ja „sein“ Priit Teresk. Paremas kaitses oli Arlet Raha ning vasakul äärel Andri Rohtla.

Kaitsjate ees tormas ringi Herki Vaht, tema ees olid Hindrek Teder ja Tambet Kaal. Paremas poolikus oli Karl Kokk ja vasakul Tõnn Laos. Tipuründajana tegutses Rauno Pakkanen.

Vahetusmeeste pingilt leidis sel korral Andreas Peeter Lätti, Valdur Joa ning kannavigastust raviva Vahur Joa.

Fauna koosseis: Imre; Arlet, Kaarel (Vahur), Priit, Andri (Andreas); Herki Vaht, Karl Kokk, Hindrek Teder, Tambet Kaal, Tõnn Laos (Valdur); Rauno

I poolaeg

Liiga sooja ilmaga ei ole hea jalgpalli mängida ja seda oli näha ka Tarvastu vastu mängides. Kui väljakut võrrelda sellega, mis oli eelmisel nädalavahetusel Navi vastu, siis oli tänane plats suurepärane. Palli sai kenasti lükata, see otseselt kuskile ei takerdunud, kuid aastaid kasutust on selle ikkagi künklikuks muutnud. Sellest ka nii mõnedki söödueksimused ning  kohati lohakad palli surmamised.

Esimesed pool tundi mängis Fauna justkui võrdne võrdsega. Fauna, kes on üks kahest meeskonnast, kes pole sel hooajal veel mängu võita suutnud, mängis liigatabelis neljandat kohta hoidva meeskonnaga, kellele eelmisel aastal mõlemad mängud kaotati. Kui siis kaotati kodus vaid 1:2, siis nüüd olid kaks väravat sisse lastud pärast esimese pooltunni möödumist. Enne seda oli võimalusi mõlemast äärest, nii Karl kui Tõnn tekitasid vastaste äärekaitsjatele ebamugavusi, ning lõi häid võimalusi keskelt skoorimiseks Raunole, Hindrekule kui Tambetile. Aga jällegi ei olnud õnn Fauna poolel, kui pall ei tahtnud kuidagi teed väravass leida.

Tarvastu sai sellega aga hakkama, kui 30. minutil mängiti kiire maast sööduga pall kaitseliini paha, kust vastaste ründemängija selle ühe puutega värava tagumisse nurka lõi. Seni ajani laitmatult mänginud Imre ei saanud õigel ajal kätt vahele ning pall maandus värava tagumises nurgas. 0:1

Teist väravat ei pidanud väga kaua ootama. Vaid loetud minutid hiljem sai Tarvastu poolkaitsja kastijoonele palli, tegi paar konksu ning lõi palli tugeva löögiga alumisse nurka. Esimese ja teise värava vahe ei olnud vist üks minutki. 0:2

Ka kolmas värav oleks kohe otsa tulnud, kui keskväljal võeti Herkilt pall, sellega tormati värava poole, mängiti väravavahist mööda ning vaid ebaõnnestunud löök päästis Fauna kolmeväravalisest kaotusseisust.

Fauna ise ei suutnud väga palju samasugust rünnakutega Tarvastu väravat ohustada ning poolaeg 0:2 jäigi.

II poolaeg

Teise poolaja algus oli palju kiirem ja intensiivsem kui esimene poolaeg. Mängijad olid kenasti soojad ja mängus sees ning faunakad tahtsid kindlasti tulemust parandada ning tundsid, et neis on piisavalt jõudu ja tahtmist, et väravaid lööma hakata.

Aga kuna Fauna pidi ka rohkem ründama hakkama, kuna nad pidid kõrgemalt peale käima ja mängima kõrgema kaitseliiniga, siis see andis Tarvastule võimalusi rünnata ja skoori suurendada. Imre päästis meeskonna nii mõnelgi juhul halvimast, Tarvastu enda mängijadki jätsid heade kohtade pealt löömata ning Fauna ei suutnud neid väheseidki võimalusi väravaks realiseerida.

Teisel poolajal said värava peale lüüa Rauno, vahetusest tulnud Vahur, Tambet, Herki jt, aga pall ei tahtnud kuidagi postide vahele minna. Tarvastu väravavaht oli valvas ning suutis värava peale tulnud pallid korralikult enda valdusesse haarata.

Tarvastu lõi teisel poolajal veel kaks väravat. Üks oli naljakas löök esimese posti, mis terava nurga alt sisse läks, ning teine lükati lihtsalt tühja väravasse, kui võõrsimeeskond palli värava eest läbi lõi. Kokkuvõttes siis 0:4 Tarvastule.

.

Arleti kommentaar: Esimesel poolajal oli tunda, et mängijad pole nii sooja ja päikeselise ilmaga veel harjunud mängima. Teravust ning ohtlike olukordi suutsime väga vähe tekitada ning kaitses tulid samuti eksimused sisse. Teise poolaja alguses haaratud initsiatiiv ning vastase survestamine andis küll lootust mänguseisu meie kasuks muuta, kuid ohtlike olukordi me siiski luua ei suutnud.

Andrease kommentaar: Üldpilt ei olnud täna väga ilus. Üheks veaks võib seda lugeda, et lasime nende keskväljal liiga lihtsasti sööte äärele jagada.

Imre kommentaar: Mängupildile väga midagi ette heita ei saa. Igas mängufaasis olime tublid. Aga vastane paraku oli tasemelt meist parem ja kasutas ära need vähesed meie rumalad eksimused ning sellest siis selline lõpptulemus. Kui natuke emotsiooni ja tahtmist oma mängu juurde saame küll siis tulevad ka punktid. Kiitus meekonnale, et hoolimata seisust ei loobutud üritamast.

Ühe värava pean paraku ka enda arvele panema. Juhtus see, et ründaja tahtis tegelikult värava eest läbi sööta, kuid vahetult enne lööki tegi pall mätta peal põrke ja löök läks tema jaoks ideaalselt üle jala. Mina oma rumalusega läksin aimama. kuigi oleks pidanud lõpuni reaktsiooni peale oma tegevuse jätma ja nii ma ta esimesse posti ära lasingi lüüa.

Faunal ei ole siiamaani mitte ühtegi võitu. Nende järgmine mäng on nädala pärast Vastseliina vastu.