N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Kesine viik. Navi vs TÜ Fauna 1-1
Kesine viik. Navi vs TÜ Fauna 1-1

TÜ Fauna pidas enda kuuenda vooru mängu Väimela staadionil Navi meeskonna vastu, kellega tehti 1-1 viik. Kui ükskõik kelle teise vastu oleks viigiline tulemus olnud sobilik, siis Navi vastu oli mitte võit pigem mõru maiguga.

Fauna läks mängule vastu hea koosseisu mängijatega, kellest küll mõned olid kergelt vigastatud, kuid kes pidasid siiski kenasti vastu ja mängisid enda võimete piires.

Väravasuul oli taaskord Andreas Peeter Lätt, kes paistis silma nii mõne kena tõrjega, ja oli kindlasti üks arhitekte, et Navi rohkem väravaid ei löönud. Paremas kaitses oli Arlet Raha, kes pärast kerget vigastust taaskord meeskonna algkoosseisu kuulus. Vasakul äärel pidas enda selle hooaja esimese mängu Andri Rohtla, kelle Fauna debüüti pidi lihasevenituse tõttu kaua ootama. Keskkaitses olid veteran Rasmus Mägi ja igiliikur Herki Vaht, kellest on saamas väga kena partnerlus.

Paremal äärel oli viimastel nädalatel trennides head minekut näidanud Karl Kokk. Paremal äärel oli Tõnn Laos, kes on hetkel meeskonna parim väravalööja kolme tabamusega. Keskpoolkaitses olid Tambet Kaal ja Hindrek Teder, nende taga Valdur Joa, kelle jaoks oli tegu esimese mänguga algkoosseisus, ning tipuründes oli Vahur Joa.

Andri kommenteerib enda debüüti järgmiselt: „Polnud päris 100% terve ja eks peaaegu kaks kuud vigastuspausi andis tunda, aga kuna minu süül midagi katastroofilist ei juhtunud, siis miinimumeesmärk sai täidetud. Kahjuks ei saanud endast kõike anda, võibolla oleks tiim ka võitnud kui oleksin olnud täiesti terve, sest võidust jäi vähe puudu.“

Fauna koosseis: Andreas; Arlet, Rasmus, Herki, Andri (Silver); Valdur (Sten), Karl, Tambet, Hindrek, Tõnn; Vahur

I poolaeg

Tegu oli Fauna jaoks esimese murumänguga juba enne kui nad olid muru peal trenni teinud ning ka plats oli väga nigelas seisus. See oli ebatasane, mõne koha peal kasvas muru, teise koha peal ei olnud seda üldse. Sirgete maast söötude andmine oli keerukas ettevõtmine ning sellepärast otsustaski Fauna väga suure aja esimesest poolajast rünnata pikkade pallidega. See aga ei viinud kuhugi, sest tavaliselt sai, kas kaitse jaole, või läksid pallid liiga pikaks ning väravavaht võttis selle enda valdusesse.

Navi oli see, kes suurema aja esimesest poolajast ründas ja võimalusi lõi. Kuigi umbes kümnest sooritatud löögist vaid üks jõudis raamidesse, siis pidi Fauna meeskond ikkagi korralikult järele mõtlema, et mitte lasta vastaste niivõrd järjepidevalt rünnata.

Esimesel poolajal said väravale lööke sooritada Tambet, Hints, Tõnn ja Karl, kelle löögid aga väravasse ei läinud. Pallid lendasid, kas suure kaarega üle värava, või läksid lihtsalt mööda. Ja kuna Navi ka väravat ei löönud, siis jäigi poolaeg 0-0.

II poolaeg

Teisel poolajal hakkas Fauna meeskond mängima rohkem maast ja pärast palli kerget kiigutamist lükati see äärtele, kas Tõnni või Karli peale, kelle ülesandeks jäi pall kasti toimetada, et sealt olukorrast siis värav lüüa. Nii aga paraku ei läinud, aga positiivne oli see, et Fauna mängus oli muutus, mis oli nad teinud teravamaks ning ohtlikumaks. Kuigi ka Navi omad sooritasid ohtlikumaid lööke, siis hakkas üha enam tunduma, et Fauna võib seda mängu juhtima minna.

Ja see ka juhtus, kui Hindrek Teder (!), kes ei ole liigas Fauna eest löönud väravat alates 2014 aasta 14. septembrist, kui ta 2-2 viigimängus Suure-Jaani vastu oli ühe värava autor. Antud juhul jäävad selle värava detailid avaldamata, aga Navi vastu löödud värav oli sooritatud pea 30 meetrilt vasaku jalaga, mis liugles kena kaarega hetkeks keskendumise kaotanud väravavahi. 0-1 Faunale.

Fauna sai sellest väravast indu juurde ning hakkas agaramalt ründama. Karl sai kahel korral sooritada head löögid. Esimese puhul oli tegu 1-1 olukorraga, mille väravavaht jalgadega tõrjus, teise ajal sooritas ta tugeva löögi paremalt äärelt vasaku nurga poole, mis väravast mööda lendas. Palli läksid noolima Hindrek, Tõnn ja Valdur, kellest aga keegi palli ei tabanud. Hindrek ise sai veel paaril korral kaugelt väravale lüüa, Vahuril olid omad võimalused ning ka Tõnn ja Tambet kontrollisid, mis mees see väravas seisab. Hea mees oli, kuna midagi rohkem sisse ei läinud.

Fauna õnnetuseks suutsid Navi mehed viimastel minutitel väravaks realiseerida enda ühe paljudest nurgalöökidest, andes sellega mõlemale meeskonnale ühe punkti. Fauna tundis pärast mängu, et nad ühe punkti teenimise asemel kaotasid kaks. Fauna on pärast kuute vooru ikka võiduta.

Andri Rohtla kommentaar: „Kogu tiim võitles kõvasti, et mäng võita, aga kahjuks halvas seisus muruväljaku tõttu ei saanud söödumängu käima ning pidime palju pikka palli mängima. See pole meie tiimi tugevaim külg, aga õnneks Hindreku kauglöök päästis meid halvimast.“

Tambet Kaali kommentaar: „Ega mängul otseselt viga ei olnud. Platsi vaadates oli teada, et tuleb madalale liigale kohane rabistamine.“

Andrease kommentaarid: „Mängupilt ei olnud just kõige ilusam (kehvast väljakust tingitud), aga õnneks meie kaitseliin ja keskväli suutsid enamiku vastaste momentidest neutraliseerida. Vastaste ohtlikuimad elemendid olid audivisked 16-kasti. Need tekitasid palju pinget, kuid üldjoontes saime nendega ilusti hakkama. Mängujärgseid mõtteid mõlgutades jõudsime järelduseni, et trennides võiks rohkem tähelepanu pöörata pikkadele autidele ning nurgalöökidele vastase poolel.“

Fauna peab järgmise mängus kodus eelmisel aastal teise koha saanud, kuid üleminekumängudest keeldunud Tarvastu meeskonnaga.