Naiskond
T 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std
N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Seekord juba peaaegu tuli, aga siiski mitte. Viljandi Tulevik III v TÜ Fauna 3-1

TÜ Fauna kohtus oma järjestikuses liigamängus Viljandi kunstmurustaadionil sealsete Mulgimaa-poistega, kellele tuli edukalt võidetud poolaja järel siiski 1-3 kaotada.

Faunal oli mänguks kohal küllaltki tugev koosseis, kelles enamus olid samad mehed, kes mängisid kesknädalal karikakohtumises Raplamaa JK vastu. Väravas seisis ikka Andreas Lätt, kes karikamängus oli hoopis keskpoolikus, kuid sai sel korral oma tavapärase positsiooni uuesti sisse võtta. Keskkaitses olid multifunktsionaalne Herki Vaht, kes on sel hooajal osutunud väga heaks leiuks, ning legendaarne lendav ahven Rasmus Mägi. Vasakkaitses oli rõõmurull Toomas Kangur ning paremal äärel Silver Sillak.

4-4-2 formatsioonis moodustasid keskpoolikute paari Hindrek Teder, kes karikamängus oli keskkaitsja, ning Tambet Kaal, kes oli enda tavapärase koha peal. Vasakpoolikus oli Tõnn Laos ning paremal äärel Gert Voomets.

Ründajateks olid sel korral Vahur Joa, kelle kõrval võttis koha sisse Tarmo Pihelgas.

Varumeestena aitasid meeskonda pingilt Valdur Joa ja Tave Allik.

Fauna koosseis: Andreas; Silver (Tave), Herki, Rasmus, Toomas; Gert, Hindrek, Tambet, Tõnn; Vahur, Tarmo (Valdur)

I poolaeg

Teisipäeval toimunud karikamängus oli Fauna teinud väga tugeva teise poolaja, kus meeskond võitles ning ründas nii, et vastastel väga palju võimalusi ei tekkinud. Selle mängu esimest poolaega päris selliseks lugeda ei saa, aga Fauna oli tõesti tubli. Meeskond ründas ja võitles ja tekitas Viljandi poistele väga palju pahandusi. Tulevik III küll omas ka ise väravalöömiseks võimalusi, kuid kõik löögid läksid, kas väravast mööda või Andreas tõrjus. Muud variandid mattusid kaitseliini, kus eriti silmapaistvad olid Herki ja Tom.

Fauna poolelt testisid väravavahi valmisolekut Vahur, Hindrek, Gert, Tambet ja Tõnn, kuid löögid läksid, kas mööda või sai Fauna nurgalöögi. Ühest sellisest olukorrast läks Fauna ka juhtima, kui Tarmo antud nurgalöögi järgses olukorras ei suutnud Tulevik palli minema lüüa ning pall kukkus kuidagi Tõnni jalale, kes löögi sooritas ning palli nii palju üle joone suutis lüüa, et kohtunik värava ära luges. Pall oli tõesti ainult napilt üle joone, sest peakohtunik pidi lausa äärekohtunikuga käest küsima, kas pall ületas joone või mitte. Ületas ning Fauna juhtis 1:0.

Värav tuli esimese poolaja viimastel minutitel, sest kohe varsti pärast seda lõpetas kohtunik järjekordsel vihmasel mängupäeval esimesed 45 minutit lõppenuks.

II poolaeg

Teisel poolajal oli vaekauss kindlasti muutunud. Viljandi, kellel on see hooaeg küllaltki hästi kujunenud, tahtis koduplatsil mängides tulemust kindlasti ümber muuta ning arvestades seda, kuidas nad kohe teise poolaja alguses mängima hakkasid, siis oli näha, et Faunal läheb mäng keeruliseks.

Tulevik pani teise käigu sisse ning mida minut edasi seda võimsamalt nad ründasid. Nende esimene värav, mis ka mänguseisu viigistas, tuli pärast seda, kui Fauna ei suutnud palli enda kastist pärast nurgalööki minema lüüa ning lahtine pall löödi umbes 10 meetrilt vasakusse nurka. 1-1 viik.

Üks värva käed, jätkas Tulevik tormilisi rünnakuid.

Fauna, kes hakkas pideva palli järgi jooksmise tõttu väsima, sai taaskord vaid pikkade pallidega rünnatud. Kaitseliinist löödi pallid ette ründajatele, kes aga ei saanud palli omaks, kuna kaitsjad klaarisid olukorrad kiiresti ära, või läks palli liiga pikaks ning väravavaht sai need kätte. See oligi Fauna ainuke relv teisel poolajal, kuna mängijad olid jooksmisest väsinud.

Tuleviku teine värav tuli pärast seda, kui nad oli enda vasakust äärest mööda otsajoont kasti tunginud ja palli värava all söötnud, kust Tuleviku mängijal ei olnud probleemi seda mõnelt meetrilt väravasse lükata. 2-1 Tulevikule.

Fauna hakkas pärast seda kõrgemalt pressima ja ründama, tahtes seda ühte väravat veel lüüa. Poolikud võimalused olid Gerdil, Tõnnil ja Tambetil, kellel aga ei õnnestunud palli väravasse saada. Küll aga suutsid Tuleviku omad järjekordse vasturünnaku järel palli juba kolmandat korda väravasse saada, võttes 3-1 võiduga kolm punkti.

Tambeti kommentaar: "
Esimene poolaeg oli korras, mängisime päris hästi. Teine poolaeg kaotasime selgelt keskvälja ning peamiselt jooksime palli järgi."

Vahuri kommentaar: "
Teine poolaeg väsisime ära ja ei saanud peale pika pali tagumise väga asiselt rünnatud. Pika palliga aga Tuleviku kvaliteediga meeskonna vastu ei saa. Isegi Navi vastu läheks raskeks. Oleksime pidanud rahulikult maast edasi mängima ja ääri kasutama. Või mõtlema välja muu alternatiivi ründamiseks, sest pika palliga on palli ära andmise protsent liiga suur."

Meeskond ei lase ennast aga kaotusest heidutada ning hakkab uuest nädalast järgmisele mängule keskenduma.

Fauna järgmine kohtumine toimub 6.05 Väimela staadionil, kui kohtutakse Navi vutiseltsiga.