N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Hea mäng, aga kibe kaotus. TÜ Fauna v Raplamaa JK 0:2
Hea mäng, aga kibe kaotus. TÜ Fauna v Raplamaa JK 0:2

Tartu Ülikool Fauna kohtus väikese karikavõistluste raames Tamme staadionil II liigas mängiva Raplamaa JK võistkonnaga, kellele kaotati võitluslikus mängus 0:2.

altFauna plussiks või ka probleemiks on juba väga pikalt olnud see, et tugevate võistkondade vastu mängitakse alati paremini kui nõrgemate võistkondade vastu. Samamoodi on läinud ka sel hooajal kui näiteks on kaotatud Suure-Jaanile ja FC Tartule ning tehti viik Tääksiga ehk kaotati punkte meeskondadele, kes on paberil sama tugevad kui Fauna ise ning seda just väga kesise mängu tõttu.

Aga teisipäevaõhtul toimunud mängus, mida saatis suur vihmasadu, läks ka umbes samamoodi. Mäng küll lõpuks kaotati, kuid mängupilt oli uskumatult hea. Kui FC Tartu vastu jäi puudu võitluslikkusest ja selle pärast saadi ka suur kaotus, siis Raplamaa JK vastu pakuti esitus, millega oleks mõne eelnevalt mainitud meeskonna vastu kindlasti võit võetud.

Fauna eest alustasid mängu sel hooajal väravas enda debüüdi teinud Imre Tamme. Tema ees moodustasid keskkaitsjapaari Herki Vaht ja Hindrek Teder. Paremakaitsjana oli üles antud Silver Sillak ning vasakul äärel Toomas Kangur.

Kaitseliini ees oli muidu väravas mängiv Andreas Peeter Lätt, tema ees keskpoolikus Tambet Kaal ja Madis Arumäe. Vasakpoolkaitses Tõnn Laos ning paremal Gert Voomets. Tipuründaja kohal mängis Vahur Joa.

Varumehi oli kolm ja nendeks olid Karl Kokk, Valdur Joa ja Tave Allik.

Fauna koosseis: Imre; Silver (Tave), Hindrek, Herki, Toomas; Gert, Madis, Tambet, Andreas (Valdur), Tõnn; Vahur (Karl)

I poolaeg

Fauna alustas esimest poolaega korraliku tempoga, mida dikteeris aste kõrgemal mängiv võõrsimeeskond Raplast. Rapla meeskond hoidis enamus aega palli ja ründas Fauna väravat korralike läbisöötudega nii maast kui õhust. Paljudel kordadel jõudis kaitseliin olukorrad neutraliseerida, mõnel korral jõudis pall aga väravavahinigi välja, aga Imre oli mees omal kohal ja lahendas olukorras probleemideta.

Fauna sai ka ise mitmel korral rünnata ja peale lüüa. Gerdil oli esimese poolaja jooksul kolm head olukorda, millest värava lüüa. Ühel korral lükkas ta palli liiga ette ja väravavaht võttis palli ära. Teisel korral sai ta löögi sooritada umbes kahekümnelt meetrilt, kui väravavaht oli postide vahelt väljas, aga siis läks pall väravast mööda. Ning kolmandal korral suutis ta paremalt äärelt sisse tungides löögi sooritada, aga see läks üle.

Väravale sai veel lüüa ka Vahur, kes Tambeti tsenderdusest tulnud palli üle lõi. Ka Madis, Tambet ja Tõnn testisid väravavahi oskuseid, aga mitte kuidagi ei tahtnud pall väravasse minna.

Rapla meeskond, kes kontrollis palli umbes 60% mänguajast, suutis enda esimese värava lüüa 40. minutil penaltipunktilt. Silver oli kastis teinud vea mängijale, kes ise penalti realiseeris. 0:1

Teine värav tuli poolaja viimasel minutil kui vastaste lühike ründaja surmas kasti tulnud pika palli, kattis seljaga Fauna kaitsemängijat ja söötis selle oma ründaja, kes ühe puutega palli väravasse lõi. 0:2

Sellele järgnes kohe ka poolaja vile.

II poolaeg

Teisel poolajal mängis Fauna ühte ilusamat mängu, mida nad viimastel aastatel on mänginud. FC Tartu vastu puudu jäänud võitluslikkus kompenseeriti nüüd mitme kordselt, kui iga platsil käinud mängija näitas, miks nad on sinna pandud. Võib-olla oli asi ilmas. Vihma sadas ja külm oli ning mängijad jooksid ning tegid, kuna neil oli jahe. Aga võib-olla tärkas mängijates kirg, mis mõnes mängus on tuhmunud. Võib-olla nähti, et vastased ei olegi nii head kui enne mängu arvata võis, ning kui pingutada, kui tõeliselt tahta, siis suudetakse neist jagu saada.

Vaatamata mitmetele headele võimalustel, kui löögile said Tambet, Gert ja isegi Hints, väravat lõpuks ei löödud, AGA kõrvalt oli mängu uskumatult nauditav vaadata. Faunal, kellel see hooaeg ei ole hästi alanud, oli teisel poolajal võimalusi väravalöömiseks rohkem kui Raplal. Fauna suutis ainuüksi teisel poolajal luua kümmekond võimalust, millest umbes kaheksa olid väga head ja mis paremal päeval oleksid ka väravas lõpetanud. Raplal olid vaid mõned üksikud variandid, millest üks oli väravavahiga üks-ühte minek, mille aga Imre ära tõrju.

Fauna hoidis teisel poolajal palli umbes 70% mänguajast. See tundub ebareaalne, aga Rapla oli teisel poolajal nii maha surutud, et nad said rünnata vaid mõne läbimõtlematu pika palliga. Fauna aga oli leidnud enda mängust kadunud, mis näitas kui palju sisu selles meeskonnas siiski on.

Eraldi tasub välja tuua Herki ja Hindreku kaitsetegevuse. Nad ei olnud teineteisega koos kunagi mänginud, aga nende partnerlus oli väga mõnus ja värskendav. Samuti ei saa märkimata jätta Gerdi mängu, kes iga natukese aja tagant külvas vastaste kaitseliinis paanikat ning oli peaaegu igas ohtlikus olukorras osaline.

Fauna jaoks lõppes karikateekond seekord teise ringiga. Nende järgmiseks mänguks on liigakohtumine Viljandi Tulevik III vastu viimaste koduplatsil Viljandis.

Tänusõnad ka vendadele Põldudele, Arlet Rahale, Veikole, Kristjan Lehesmetsale ja Künter Kaurusele, kes tulid vaatamata kehvale ilmale mängu vaatama ning meeskonnale kaasa elama. Vot see on toetus!

Viimati uuendatud 26.04.2017 08:49

Fauna toetajad: Maksimum.ee disainistuudio Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi