N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  TÜ Fauna v Welco II 1-3
TÜ Fauna v Welco II 1-3

TÜ Fauna mängis ja kaotas laupäeval toimunud mängus liigaliidrile Welco II tulemusega 1-3, kui kodumeeskona läks nende vastu räsitud koosseisuga.

Laupäevane ilm ei olnud isegi Eesti mõistes väga hea. Kui enne staadionile kogunemist sajas lörtsi, siis tund enne mängu asendus see rahega, pool tundi enne avavilet tuli taas lörtsi, siis hakkas mäng, ning viimaks tuli lund. Plats ning mängijad olid selleks ajaks kohutavalt läbiligunenud ning mänguvahendki tundus olevat selline, mis oleks justkui veest välja õngitsetud. Tingimused ei olnud kõige paremad, aga mäng tuli ära mängida.

Faunal oli kodumänguks kohale tulnud 12 mängumeest, kes pidid liigaliidritele vastu hakkama. Väravasse läks tavaliselt keskkaitses mängiv Kaarel Kaldvee, kes oli usaldanud kapteni kohustused Sten Mattias Oksaarele, kes oli keskkaitsja positsioonil koos üle tüki aja jälle ametliku mängu kirja saanud Priit Tereskiga. Äärekaitsjatena olid kohal Arlet Raha ning Herki Vaht, kes mõlemad mängisid tõsiste vigastustega, mis oleks neile halva õnne korral ka mängu ajal süvenenud.

Neljase kaitseliini ees oli Kristjan Lehesmets, kes on võib-olla tavalise äärekaitsja rolli alumise puhastaja vastu vahetanud. Tema ees oli Tambet Kaal ning samuti sel hooajal esimese mängu teinud Hindrek Teder. Vasakpoolkaitsja kohal oli Tõnn Laos ning paremal äärel Karl Kokk.

Üksiku ründajana oli ees Vahur Joa. Pingilt võis tol korral leida vaid Valdur Joa, kes juba esimese poolajal lõpus vigastatud Kristjani asemel mängu tuli.

Fauna koosseis: Kaarel Kaldvee; Arlet Raha, Sten Mattias Oksaar, Priit Teresk, Herki Vaht; Karl Kokk, Kristjan Lehesmets (Valdur Joa), Tambet Kaal, Hindrek Teder, Tõnn Laos; Vahur Joa.

I poolaeg

Fauna teadis, et neil ei ole selleks mänguks hea koosseis ning selle tõttu mängiti ka küllaltki ettevaatlikult. Pärast keskväljal võidetud palli püüti kiiresti rünnakule tormata, kasutades selleks mõlemat äärepoolikut või tipuründajat. Tammeka staadion, kus mäng toimus, on lühike ja kitsas, ning selle tõttu on võimalik pika palliga väga palju edasi liikuda. Aga kui seda liiga paljut teha, siis võib mingi hetk tunduda, et enam ei mängita jalgpalli, vaid lauatennist.

Welco oli see, kes mängu juhtima läks, kui vasakust äärest tulnud pall peaga alumisse nurka löödi. 1-0 Welcole.

Enne seda oli tegu võrdse mänguga, kus mõlemad meeskonnad agaralt teineteisele peavalu valmistasid ning korduvalt väga ohtlikke olukordasid loodi.

Fauna suutis viigistada poolaja viimasel kolmandikul kui Welco keskkaitsja oli palli käsitlemisel eksinud, mille järel Tambet palli tema jalalt Vahurile lükkas. Vahur pööras end ümber ja söötis palli täiesti vabalt värava poole tormanud Tõnnile, kes ka kenasti löögile sai, kuid selle löögi väravavaht jalgadega tõrjus. Aga sealt põrkas pall Tambetile, kes palli üle väravajoone ajas, lüües palli napilt väravasuul seisnud kaitsemängija. 1-1 viik.

Aga enne kui esimene poolaeg suutis lõppeda tegi Fauna sunnitud vahetuse kui vigastatud Kristjani asemel tuli platsile Valdur, kes võttis koha sisse tema asemel kaitse – ja poolkaitseliini vahel. Lisaks sunnitud vahetusele suutis Welco enne poolaja vilet taas juhtima minna, kui järjekordne tsenderdus peaga väravasse löödi. Kaarel sai pallile sõrmed vahele, aga löök tuli niivõrd ebamugavalt, et pall lipsas tema käte vahelt läbi. 2-1 Welcole.

II poolaeg

Teiseks poolajaks olid platsi tingimused paranenud ja ilm ka mõnusam. Sel poolajal oli väga palju pika palli tagumist, mille abil püüti vastaste kaitseliini üle mängida. Pika palliga see ei õnnestunud, küll aga suutis Welco palli eel ühel korral väravasse lüüa, kui ebaõnnestunud puute järel pall Priidust mööda lükati, pärast mida ei jäänud ründajal muud üle, kui pall tagumisse nurka veeretada. 3-1 Welcole.

Faunal olid samuti omad variandid, kui väravale said peale lüüa nii Tõnn, Karl, Tambet kui Hindrek kuid paraku ei olnud löögipositsioonid sellised, mis oleksid väga ohtlikult lõppenud, ning võimalusteks need jäidki.

Väravas seisnud Kaarel kommenteeris mängu küllaltki positiivse noodiga: „Arvestades kohaletulnud mehi ja nende olukorda, võib mänguga ikkagi rahule jääda.“

Fauna pidi vastu võtma juba kolmanda järjestikuse kaotuse, kui nelja mänguga on kogutud vaid üks punkt, ja seda esimeses voorus saadud 3-3 viigiga Tääksi käest.

Fauna kohtub järgmises liigamängus Viljandi Tulevikuga nende koduplatsil, aga enne seda peetakse teisipäeval maha karikamäng eelmise aasta finalisti Raplamaa JK-ga. Mäng algab kell 19:30 ja see toimub Tamme staadionil.