Naiskond
T 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std
N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Seitse kaunist minutit, aga ikka kaotus. Suure-Jaani v TÜ Fauna 5-4
Seitse kaunist minutit, aga ikka kaotus. Suure-Jaani v TÜ Fauna 5-4

15.04 kohtusid Viljandi kunstmurustaadionil kodumeeskonnana üles antud Suure-Jaani United ja Tartus kohale sõitnud TÜ Fauna. Isegi III liigale tavapäratult suureskoorilises mängus jäi peale kodumeeskond tulemusega 5-4.

Fauna meeskond ei ole enda mängu kuidagi käima saanud, kuigi sellel hooajal saadakse kiidelda olukorraga, kus mängudel käivad samad mehed, kes ka regulaarselt trennis käivad. See ei peaks olema mingi imeasi või märkimisväärne juhtum, aga kuna tegu on harrastajate jalgpalliga, siis tuleb arvestada, et jalgpalli mängitakse oma lõbuks ja siis kui aega on. Seega on väga positiivne, et mängudes saab kasutada mängijaid, kes ka trennis käivad.

Küll aga on halb see, et meeskonnal puudub õige häälestus ja platsil palju ei räägita, kuna vahepeal tundub, et mäng on väga kaootiline ning mitte mingisugust organiseeritust pole. Tuleb meeles pidada, et tegu ei ole professionaalidega, kelle jaoks see on töö ning suhtlemine ja liikumine on sisse kodeeritud. Sellele vaatamata peaks Fauna mängijad suutma paremini esineda ja trennis õpitud platsil edasi anda.

Fauna oli sellele mängule kohale tulnud 13 agara mängijaga, kes pidid esimese võidu kohale tooma. Postide vahel seisis Andres Peeter Lätt, kes on sellel hooajal meeskonna kindel esikinnas. Keskkaitsepaari moodustasid Sten Oksaar ja Kaarel Kaldvee, kelles viimane kandis ka kapteni kohustusi. Paremkaitses oli selle hooaja leid Arlet Raha ning vasakul äärel Silver Sillak, kes tegi sel hooajal esimese mängu algkoosseisus.

Kaitse- ja poolkaitseliini ees mängis Kristjan Lehesmets, kelle ülesandeks oli enda peale võtta esimene rünnakutelaviin. Tema ees olid Tambet Kaal ja Madis Arumäe. Paremas poolikus oli Gert Voomets ning vasakul Tõnn Laos. Ainukese ründajana oli platsile saadetud Vahur Joa.

Toomas Kangur ja Valdur Joa alustasid mängu varumeestena.

Fauna koosseis: Andreas Lätt; Arlet Raha, Kaarel Kaldvee, Sten Oksaar, Silver Sillak (Toomas Kangur); Kristjan Lehesmets, Gert Voomets, Tambet Kaal, Madis Arumäe, Tõnn Laos; Vahur Joa (Valdur Joa)

I poolaeg

Fauna meeskonna jaoks lõid häälestuse probleemid juba väga varakult välja, kui suuresti läbimõtlemata prooviti kohe rünnakule tormata. Miks ka mitte, sest Suure-Jaani oli oma eelmised kaks mängu 4-1 tulemusega kaotanud, olles liigatabelis nulli punktiga eelviimasel kohal. Faunal aga oli esimesest voorust ette näidata 3-3 viigi järel teenitud üks punkt. Aga jalgpall on ümmargune ning iga mäng on erinev. Suure-Jaani läks mängu juba 2. minutil juhtima, kui pall vasakule äärele lükati, ründemängija kasti murdis ja palli alumisse nurka lajatas. 1-0 kodumeeskonnale, värava autoriks Marko Murumaa.

Teist väravat ei pidanud kaua ootama. Vaid kolm minutit hiljem oli jaol sama mees, kui suhteliselt sarnases olukorras Murumaa palli väravasse toimetas. Pall lükati vasaku ääre peale, Arlet ei saanud palli vahelt lõigatud, Murumaa sai palli, liikus kasti ja sooritas pealelöögi, mida Kaarel päästma läks, kuid kukkus natuke valesti ja selle asemel, et pall joonelt minema lüüa, läks pall temast sisse. 2-0 Suure-Jaani Unitedile.

Masendav oli teadmine, et kõik Fauna mängijaid ei olnud selleks ajaks veel palligi puudutanud kui juba kaks palli enda võrgust välja nopiti.

Pärast 2-0 kaotusseisu jäämist hakkas Fauna rohkem mängu saama. Lühikeste söötudega püüti teha kiirrünnakuid, et väsima hakanud Suure-Jaani kaitseliini üle mängida. See tõi ka tulemust, kuna üha rohkem ja rohkem suudeti pall kodumeeskonna karistusalla toimetada. Kuigi seal olid aktiivsed ning Suure-Jaani kaitseliinile tekitati probleeme, siis Fauna väravani veel ei jõudnud.

Aga kes teeb see saab. Fauna pidi enda esimest väravat ootama 27. minutini, kui otsajoone lähedal kasti nurgas võeti veaga maha Fauna mängija ning võõrsimeeskond sai karistuslöögi, mida läks andma Madis. Madis lõi palli kasti, kust sellele sai pihta Tõnn. Tõnni löök ei tulnud hästi välja, aga tema peast põrkas pall nii piisavalt hästi Gerdi ette, kes suutis palli väravasse suunata. Gerdi hooaja juba kuues värav vähendas Fauna kaotusseisu ühele väravale.

Gert ja Fauna said haisu ninna ning tahtsid veel. Sarnaselt Suure-Jaani esimesele kahele väravale oli ka Fauna teise värava vahe vaid kolm minutit. Tõnn sai vasakust äärest palli ja liikus sellega värava poole. Ta lõikas sisse ja sooritas kastijoone lähedalt madala pealelöögi, mille väravavaht suutis küll tõrjuda, aga mitte püüda. Tagasipõrkunud pallile jõudis kõige kiiremini peale Gert, kes palli ühe puutega ülemisse nurka lõi ja mänguseisu viigistas. 2-2.

Vaid kolm minutit pärast seda anti vasakust äärest pikk diagonaal kasti, mis leidis üles Gerdi punase mütsiga kaetud pea. Gert söötis palli peaga Vahurile, kes enne seda ei olnud väga palju silma paistnud. Vahur võttis palli rinnaga alla ja suunas end värava poole. Ta lõi segamatult parema jalaga peale, pall läks väravavahi keha alt läbi ning nüüd oli Fauna see, kes mängu juhtima läks. 3-2 Faunale.

Järgmine värav tuli vaid minut hiljem kui pall oli taaskord Tõnni valduses. Tõnn söötis palli Madisele, kes püüdis palli kasti lükata, kuid eksis natuke sööduga ning pall sattus Suure-Jaani kaitsemängija jalale. Kaitsja jaoks tuli pall talle natuke ootamatult ning ta ei suutnud palli korralikult surmata. Pall läks tema jala pealt rändama ning Vahur, va šaakal (loe: kapuutsin), oli esimene, kes lahtise palli peale läks. Ta tegi palliga üks-kaks puuded ja sooritas umbes 10-meetrilt vasaku jalaga löögi värava esimesse posti. 4-2 Faunale.

Fauna oli löönud seitsme minutiga neli väravat ja mängu ise kahe väravaga juhtima läinud.

Aga siis lõi taaskord välja Fauna kaitseliinis valitsev segadus ning 39. mänguminutil suutis Suure-Jaani justkui mängu tagasi tulla, kuna vasakult äärelt Fauna kaitsemängija poolt rumalalt kaotatud pall kodumeeskonna ründaja abil võõrsilmeeskonna kasti jõudis ning Sten Oksaar selle kogemata enda väravasse lõi. 3-4 Faunale.

Esimese poolaja viimasel minutil suutsid vastaste ründajad pika palli keskkaitsjate vahelt läbi anda, pallini jõudis esimesena terve poolaja nuhtluseks olnud Rauno Meister, kes palli üle vastu rutanud Andrease tõstis ja pärast seda selle tühja väravasse lükkas, taastades viigiseisu.

4-4 tulemusega esimene poolaeg ka lõppes.

II poolaeg

Võrreldes esimese poolajaga oli teine poolaeg isegi et jama. Poolaja alguses vahetas Toomas pingile Silveri, et habrast kaitsetegevust natuke parandada. Seda Toomas ka teha suutis, aga jalgpallis piisab vaid ühest eksimusest, ühest võimalusest, et mängu muutus tuua ning sellega sai Rauno Meister ka 64. minutil hakkama, kui ta palli terava nurga alt väravasse toimetas ja sellega kodumeeskonna eduseisu taastas.

Mõlemal meeskonnal oli häid võimalus skooritegemiseks veel ja veel, kuid keegi rohkem väravaid lüüa ei suutnud. Kõige parem võimalusi oli Gerdil, kui mängu lõpuminutitel ta seljaga värava poole olles palli sai, end siis meisterlikult ümber keeras ning suutis seitsmelt meetrilt ka löögi sooritada, aga nii õnnetult, et see maandus väravavahi jalgades, kes ei lasknud Faunal viiki saavutada.

Sellega mäng ka lõppes ning Fauna pidi juba teist mängu järjest kaotuse vastu võtma.

Fauna mängib järgmisena kodus 22.04 Welco II meeskonnaga, keda peetakse sel hooajal üheks suuremaks favoriidiks liigat võitma.