N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  Kohutav õhtu – TÜ Fauna vs FC Tartu 1-5
Kohutav õhtu – TÜ Fauna vs FC Tartu 1-5

Tartu Ülikool Fauna meeskond kaotas kolmapäevaõhtul peetud kohtumises kodus suurelt 1-5 FC Tartule.

altTÜ Fauna esimese vooru mäng SK Tääksi vastu lõppes neile pettumusvalmistava 3:3 tulemusena, kuna esimese poolaja järel juhiti mängu 2:0. Viljandist saadud tulemust taheti kindlasti parandada ja kuna FC Tartu meeskond oli enda esimese mängu Viljandi Tulevikule 1:3 kaotanud, siis usku sellesse oli palju. Aga kui mängima hakati, siis oli näha, et nii öelda võõrsimeeskond FC Tartu on mänguks paremini valmis. Nad ründasid agaramalt, liigutasid palli kiiremini, kaitsesid agressiivsemalt ning olid üleüldse mängus paremini organiseeritud.

Fauna koosseisust oli võrreldes esimese mänguga puudud Gert Voomets, kes ei saanud mängule tulla; Tambet Kaal, kes liitus meeskonnaga teisel poolajal; ning Kaarel Kaldvee, kes otsustas kerge põlvetrauma tõttu mängu vahele jätta. Aga nende puudujate seas oli tagasi Sten Mattias Oksaar, kes võttis koha sisse keskkaitses, ning uute meestena olid algkoosseisus veel ka Karl Kokk ja Rasmus mägi. Arlet, kes oli esimeses mängus keskkaitsja rollis, oli sel korral kohad vahetanud Herkiga. Arlet oli tagasi paremal äärel ning Herki keskkaitses. Vasakkaitses oli väike ja usin Tommi Kangur. Rasmus mängis alumist poolkaitsjat, tema kõrval oli Madis ning nende ees Maksim. Äärtel olid Tõnn ja Karl. Tipuründes mängis Rauno.

Huvitava detailini võib välja tuua selle, et üle mitme aasta oli Faunal mängus kohal 18 mängijat ehk rohkem mängumehi, kui on võimalik mängu saata. Selle tõttu jäigi FC Tartu vastu mängimata Valduril. Ülejäänud varumehed sekkusid mängu teisel poolajal.

Fauna koosseis: Andreas Peeter Lätt; Arlet Raha, Herki Vaht, Sten Mattias Oksaar, Toomas Kangur (Kristjan); Rasmus Mägi (Tambet), Maksim Mitrofanov, Madis Arumäe (Tave), Tõnn Laos, Karl Kokk (Vahur); Rauno Pakkanen (Tarmo)

Vahetuses: Vahur Joa, Valdur Joa, Kristjan Lehesmets, Tarmo Pihelgas, Tambet Kaal, Tave Allik, Kaarel Kaldvee

I poolaeg

Fauna kaotas keskväljal palju lahinguid, pall liikus kiiresi läbi Tartu mängijate nende ründajateni ning Faunal ei jäänud muud üle kui pall pimesi ette lüüa. Nii ei saa mängida, isegi mitte kolmandas liigas, mõtlesid paljud Fauna meeskonna toetajad. Ründeliini tipus olnud Rauna Pakkanen ei saanud palli nii palju kui taktikaliselt ette nähtud, mis tähendab, et ta ei saanud palli ette mängida ei Karlile, Tõnnile ega Maksimile.

Fauna jäi kaotusseisu esimese kümne minuti jooksul, aja jooksul, mil nad ei olnud enda mängu korralikult käimagi saanud. Tartu võitis lõpuks poolaja 2:0, ilma, et Faunal oleks terve poolaja jooksul olnud 100% võimalust, millest värav lüüa. Olukord oli täiesti vastupidine sellele, mida möödunud nädalavahetuse mängus Tääksi vastu kogeti, kui väravalöömise võimalusi oli kamaluga.

II poolaeg

Teisel poolajal Fauna poolt mäng paremaks ei läinud. Nad küll läksid mängule uue hingamisega peale, aga Tartu oli esimesel poolajal saadud eduseisust saanud tohutult enesekindlust ja julgust ning see võeti endaga teisel poolajal ka platsile kaasa.

Fauna kaitsemängija eksimuse järel tulnud penaltist läks FC Tartu juba 3:0 ette. Kuigi mõni aeg hiljem suutis Tõnn Laos ühe värava tagasi lüüa ja mänguseisuks 3:1 teha, siis asjad Fauna jaoks paremini ei läinud. Tõnn on selle väravaga nüüd meeskonna parim väravalööja.

FC Tartu lõi mängu lõpus veel kahe vasturünnaku pealt enda neljanda ja viienda värava, andes samal ajal Faunale vähe lootust mänguseisu võrdsustada. Fauna tagus meeleheitlikult palle ette, lootes vastaste eksimuste peale. Aga kuna neid ei tulnud, siis rohkem väravaid lüüa ei suudetud ja vastu tuli võtta suur 1:5 kaotus.

Viimati uuendatud 06.04.2017 17:43

Fauna toetajad: Maksimum.ee disainistuudio Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi