Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  SK Tääksi vs TÜ Fauna 3-3
SK Tääksi vs TÜ Fauna 3-3

Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle.
TÜ Fauna saavutas hooaja esimeses mängus Viljandis 3-3 tulemuse ja tänud sellele kirjutati tabelisse esimene punkt.

Hooaja esimesed mängud on alati rasked ja isegi rabedad, seega peab meeskonna häälestus alati hea olema. Fauna on üks nendest vähestest meeskondades, kellel on Tartus võimalused aasta läbi treenida, kuigi vahepeal tehakse ka suve ja talvepaus, et mängijad saaksid oma patareisid laadida. Just tänu aastaringsele treeningule oli Fauna esimesele liigamängule vastu minnes väga enesekindel, millele aitas kaasa tugev keskväli, mille moodustasid Maksim Mitrofanovi, Madis Arumäe, Tambet Kaali ja Tõnn Laos. Viimane nendest lõi eelmisel aastal samale meeskonnale samas kohas kaks väravat.

Kuigi kaitseliin, mille moodustasid Kaarel Kaldvee, Arlet Raha, Toomas Kangur ja Herki Vaht, ei olnud omavahel kordagi koos mänginud, siis teati teineteist trennidest piisavalt, et lõppkokkuvõttes korralik partii teha. Väravas seisis selle hooaja esinumber Andreas Peeter Lätt, kes oli enne tänast mängu taga kaks nullimängu – 4:0 võit FC Tartu vastu ja võit väikeses karikas 33:0. Aga see ei olnud kellelegi üllatuseks, et SK Tääksi oli nendest kõige tugevam ning kerget päeva väravavahil kindlasti ei saanud olema.

Ründeliinis alustasid „igavesti noor“ Rauno Pakkanen ning „punamütsike“ Gert Voomets, kelle puude vaatamata vähesele trennile on ikka suurepärane ning tekitab kadedust ka oma meeskonna mängijates.

Pingilt toetasid meeskonda vennad Vahur ja Valdur Joa ning kaitseväe uhke reservväelane Tave Allik.

I poolaeg

Fauna oli see, kes sai esimesel poolajal palli mängu panna, ning mäng algas hästi. Palli kiigutati tagaliinis, nii et kõik mängijad said puute kirja. Kerge vihmasadu ei takistanud võõrsil mänginud Faunal mängu esimestel minutitel initsiatiiv haarata, mille tulemusena Tõnn Laos meeskonna ka juhtima viis. Tõnn alustas Fauna eest skoorimist ka eelmisel hooajal ja kui siis võideti mäng kindlalt 6-2, siis andis see lootust ka selleks korraks. Fauna lõi värava viiendal minutil.

Pärast esimest väravat kontrollis Fauna jätkuvalt mängu, kuid üha enam ja enam hakkas ka Tääksi ärkama ning mängu sisse elama. Nad liikusid Fauna väravapoole enamasti kiirete pallidega läbi keskvälja, kuid õnneks midagi väga ohtlikut ei tekkinud, kuna kaitseliin oli kiire olukorda neutraliseerima.

Teist väravat pidi mängus ootama kuni 25. minutini, kui Gert Voomets lõi väravasse Tääksi väravavahi naljakast eksimusest saadud palli. Väravavaht libastus oma kasti nurgas, mis andis Gerdile võimaluse pall võtta ja sellega sõna otseses mõttes väravasse joosta. 2:0 Faunale.

Esimese poolaja teine pool oli küllaltki võrdne ja mõlemal meeskonnal oli veel võimalusi skoorida, aga Fauna ründemängijad oli need, kellel oli kamaluga häid võimalusi, kuid mida ei suudetud ära realiseerida. Nagu hiljem selgus, siis see neile just saatuslikuks saigi. Aga poolaeg võideti 2:0 ja selle tulemusega võis rahule jääda.

II poolaeg

Fauna alustas teist poolaega sama koosseisuga, kuigi poolajal tehti juba plaanid, kes millal platsile on tulemas. Fauna jaoks ei olnud teine poolaeg kokkuvõttes kõige parem. Tääksi oli end poolajapausiga kogunud ning alustas tugevamalt ja teravamalt. Fauna ei saanud enam kasutada vastaste kaitseliinist läbitungimiseks samu nippe, mida esimesel poolajal, kuna Tääksi mängis targemalt ja tänu sellele suudeti Fauna lohakust ka karistada. Selle tõttu suudeti esimese kümne minuti jooksul ka üks värav tagasi lüüa, vähendades kaotuseisu 1:2-le.

Olukorrad, kus meeskond on just värava löönud, on väga ohtlikud mõlemale. Meeskond, kes just lõi värava, saab kasutada sellega tulnud entusiasmi, et teist sihtida, kuid samas võib värava sisse lasknud meeskond kasutada ära vastaste liigset agarust ja neid ise nõelata. See olekski peaaegu juhtunud, kui Tambet madala palli vasakust äärest kasti lõi, millele sai viiekasti lähedal pihta Rauno, aga kellel löögi väravavaht paraku tõrjus. Teine hea võimalus avanes Madisel, kes läks väravavahiga peaaegu üks-ühte, kuid kelle ületõste katse nurjas väravavahi hea tegutsemine. Need olid ühed paremad võimalused Faunal kaheväravaline eduseis taastada, aga paraku nii ei läinud.

Juhtus aga see, mis juhtuda sai – kui ise ei löö, lüüakse sulle. Tääksi viigistas mänguseisu kenast karistuslöögist, mis maandus värava tagumises nurgas. Andreas püüdis küll palli tõrjuda, aga see oli isegi tema pikkade käte jaoks liiast. 2:2 viik.

Vaatamata kaheväravalise eduseisu mahamängimisele läks Fauna mängu uuesti juhtima, kui Maksimi kauglöök lendas kõrge kaarega värava poole, võttis veel kaks rikošetti ja maandus siis väravas. 3:2 Faunale. Teenitud eduseis, mis tegelikult oleks pidanud sellel momendil olema veel suurem.

Fauna juhtis mängu ja oleks selle tulemusega ka rahule jäänud, kui mängu viimastel minutitel, tegelikult vist isegi lisaminutitel, poleks olnud seda saatuslikku nurgalööki, mis võimsa pealöögiga üle Andrease käte löödi ja seis taaskord viigistati.

Pärast seda enam väga palju aega mängu lõpuni ei jäänudki. Kohtunik vilistas mängu lõppenuks ja Fauna pidi leppima tõsiasjaga, et nad kaotasid kaks punkti.

Mängutulemusega ei jäänud rahule ka Tambet, kes kommenteeris mängu järgmisel: „Suht jama oli, andsime enda mänguga keskvälja ära. Mängisime otse kohe ette, terve mäng palli järgi raske joosta.“

Järgmises mängus kohtutakse FC Tartuga.

Fauna koosseis: Andreas; Tom (Tave), Kaarel, Arlet, Herki; Tõnn, Maksim, Madis (Vahur), Tambet; Gert (Valdur), Rauno

Viimati uuendatud 01.04.2017 17:47

Fauna toetajad: Maksimum.ee disainistuudio Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi