Naiskond
T 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std
N 18:30-20:00 Tartu Ülikooli std

Täpsem info!

Avaleht  ›  Uudised  ›  7 Võtit / Fauna vajas võitu, kuid pidi leppima viigiga, Paide Linnanaiskond Tapa - Tartu Ülikooli Fauna Female 1:1

Naiste jalgpalli teises liigas kohtusid viimases voorus Ambla koolistaadionil Paide Linnanaiskond Tapa ning Tartu Ülikooli Fauna Female. Hooaja viimane mäng lõppes dramaatilise 1:1 viigiga. (70. Gerda Nelis, 81. Kelly Lilleoja) Võtame mängu kokku Õhtulehe sporditoimetuse eeskujul seitsme võtmeküsimuse abil.

1.    Mis otsustas mängu saatuse? Fauna naiskonna vähene võimaluste realiseerimine. Mäng liikus 90% tartlaste tempos ning kuni lõpuvileni domineeriti Paide naiste üle. Võimalusi oli ülikoolilinna neidudel kõvasti rohkem, kui vastastel, kuid palli väravavahi selja taha saata ei suudetud. Esimesel poolajal jõuti vastaste kasti mitmel korral ning värav tundus olevat minutite küsimus, kuid poolaja skooriks jäi endiselt 0:0. Teisel poolajal ründasid tartlannad aina edasi, esimestel minutitel suutis Fauna standardolukorrast ka palli vastaste võrku saata, kuid ebaselgetel asjaoludel seda ära ei loetud. Alles 70. minutil suudeti vastaste kaitse lahti muukida, kui Gerda Nelis palli jõuliselt väravasse suunas. 81. minutil kasutasid Paide naised aga neile keskkaitse eksimusest kingitud võimaluse ära ning võitu vajanud Fauna unistused purunesid. Kui Fauna naised oma võimalusi paremini oleksid ära kasutanud, poleks eksimusest tekkinud värav suuremaks probleemiks olnud.

2.      Milles seisneb suurim vahe hooaega alustanud ja hooaega lõpetanud Fauna vahel?

Enesekindluses. Kui hooaega alustati üpriski tagasihoidlikult ning ebakindlalt mängides, siis viimane mäng näitas, et naiskonda on tekkinud julgust ning otsustusvõimekust. Hooaja alguses polnud paljud mängijad veel teise liiga kogemusega ning toimus üleüldine positsioonide katsetamine. Läbi hooaja tekkis aga naistel üha rohkem kindlust oma kohal mängimiseks ning probleemiks polnud ka positsioonide vahetamine. Viimane mäng näitas, et Fauna naistes on palju südikust ning jõudu suruda oma mängupilti peale ning sealjuures nautida mängu täiel rinnal. Kuigi hooaja vältel tuli vastu võtta mitmeid kaotusi (sageli nappe), siis mindi igale mängule endiselt pea püsti ning hakati puhtalt lehelt uuesti võitlema.

3.     Kes oli platsi parim mängija? Kogu Fauna naiskond. Kuna viimasest mängust sõltus liigas saavutatav koht, siis läksid kõik mängijad väljakule endast 100% andma. See peegeldus üldises mängupildis, üksteise toetamises ning ka mängujärgsetes emotsioonides. Väljakul oli näha võistkonnasisest sünergiat ning tänu sellele polnud vastastel ka võimalik oma mängu käima tõmmata. Hoolimata viigist, mis tartlannasid küll ei rahuldanud, andis võistkonna esitus tunde, et koju sõidetakse võitjatena.

4.     Kas liigatabeli viimane koht on aus tulemus? Tulemus on tulemus ning keegi peab ka viimane olema. Võrreldes eelnevate hooaegadega toimus tabelipositsioonil langus ning viimane koht kindlasti naiskonda ei rahulda. Sellises olukorras tuleks aga hinnata igat mängu individuaalselt ning anda hooajale hinnang läbi üksiktulemuste. Kindlasti oli mänge, mida oleks suudetud võita, mänge, mis õnnestusid ideaalselt ning mänge, millega kindlasti rahule ei saa jääda. Lisaks sinna mängud, kus tõstatub taaskord küsimus, kas ja kui palju peaks teises liigas kasutama kõrgemate liigade mängijaid. Kokkuvõtlikult, antud küsimusele pole ühest vastust ning eks iga mängija vastab sellele oma peas ise.

5.     Mida peaksid naiskonnad edasist silmas pidades parandama?

Uuel hooajal peaks Fauna naiskond kindlasti rohkem standardolukordadele keskenduma ning üritama parandada rünnakute kvaliteeti. Rõhku tuleks panna väljastpoolt kasti löömisele ning üleüldise rünnakute resultatiivsuse parandamisele.

Paide  naiskond peaks kaitseliiniga tegelema, parandama liinide omavahelist suhtlust ning samuti ei teeks paha intensiivsemad löögitreeningud.

6.     Mida ütlesid asjaosalised?

Fauna naiste üleüldine sõnum pärast mängu oli, et hooaeg lõpetati positiivse emotsiooniga, kuna väljakul oli näha seda, mida terve hooaja jooksul parandada sooviti. Toimis suhtlus, liinidevahelised söödud ning rahulik palliga liikumine.

Kapten Kaisa Kamenik: ’’Tundus,et inimesed nautisid täiel rinnal mängu, emotsiooni oli platsil meeletul kogusel, kogu võistkond töötas ühise eesmärgi nimel. Nurgalöögi olukorrad oli väga ärevad, kahju, et  me sealt ühtegi olukorda realiseerida ei suutnud.’’

7.     Mis saab edasi?

Hooaeg on lõppenud, naiskondade saatus selgub uue hooaja alguseks. Kõikide eelduste kohaselt jätkavad nii Paide kui Tartu neiud teises liigas pallimist ning sarnaseid võitluslikke mänge saab juba aastal 2017 uuesti näha. Praegune eesmärk Fauna jaoks on hooaja lõpus rahuliku tempoga naistele puhkust anda, tagada vigastatud mängijate tervenemine ning leida naiskonda ka uusi mängijaid.

Fauna toetajad: Maksimum.ee disainistuudio Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi